Vastuuopettajat

Sedu hyvinvointi

Sosiaali- ja terveysala,
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala 
 Kauhajoki  Marjo Korhola / Sinikka Juupaluoma
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala   Kurikka  Tapio Vähätalo
Sosiaali- ja terveysala  Lappajärvi  Kirsi Vuorenmaa
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala  Lapua  Tarja Keppo
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala  Sjk, Kirkkokatu  Leena Kahila
Laboratorioala  Sjk, Kirkkokatu  Kristiina Peltoniemi
Hotelli-, ravintola- ja catering-ala  Sjk, Kirkkokatu  Leena Kahila
Hiusala  Sjk, Kirkkokatu  Margit Pirjamo
Sosiaali- ja terveysala  Sjk, Koskenalantie  Anneli Soini
Hotelli-, ravintola- ja catering-ala,
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala 
 Sjk, Törnäväntie  Marita Mäenpää
Elintarvikeala  Sjk, Törnäväntie  Pirjo Kenkkilä
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala   Sjk, Upankatu  Elina Forslund
Sosiaali- ja terveysala,
Matkailu-, ravitsemis- ja talousala 
 Ähtäri  Maija-Liisa Paananen

Sedu kauppa ja kulttuuri

Kulttuuriala  Jurva  Mikko Peräaho
Puualan pt, Vaatetusalan pt,
Verhoilu- ja sisustusalan pt
 Kurikka  Veli-Pekka Göös
Liiketalouden ja hallinnon ala  Lapua  Keijo Ylivinkka
Puualan pt  Sjk, Kirkkokatu  Matti Mark
Liiketalouden ja hallinnon ala  Sjk, Koulukatu  Hellevi Alestalo
Tekstiili- ja vaatetusalan pt  Sjk, Törnäväntie  Sisko Latva-Karjanmaa
Puualan pt  Ähtäri  Timo Toivola

Sedu maaseutu

Maatalousalan pt   Ilmajoki   Virpi Norja
Metsäalan pt  Ähtäri, Tuomarniementie  Mauri Pienimaa

Sedu rakentaminen

Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt  Kurikka  Jarkko Loima
Rakennuslan pt, Talotekniikan pt  Kurikka  Heikki Rantamäki, (Mauri Puukko)
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt  Lapua  Jussi Väliniemi
Rakennusalan pt, Talotekniikan pt  Lapua  Taisto Törmä
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt,
Tieto- ja tietoliikennetekniikan pt
 Sjk, Kirkkokatu  Sami Rinta-Valkama
Rakennusalan pt, Talotekniikan pt, Pintakäsittelyalan pt  Sjk, Kirkkokatu  Jarkko Rajala
Sähkö- ja automaatiotekniikan pt, Rakennusalan pt  Ähtäri, Koulutie  Aleksi Pihlaja

Sedu teollisuus

Autoalan pt, Kone- ja metallialan pt  Kurikka  Antti Laine (Timo Mäki) 
Turvallisuusalan pt  Kurikka  Timo Paakkanen
Autoalan pt, Kone- ja metallialan pt  Lapua  Tarmo Harju (Arto Peräsalo)
Autoalan pt, Logistiikan pt  Sjk, Törnäväntie  Inkeri Ritamäki
Kone- ja metallialan pt  Sjk, Törnäväntie  Jorma Lahdensuo
Autoalan pt, Kone- ja metallialan pt  Ähtäri, Koulutie  Jari Hautamäki (Matti Nurmi)